Thursday, 2 September 2010

Keyif mabedi banyolarınıza stil katın


Evlerin keyif mabedi banyolar da artık renk ve stil değiştiriyor. Ev hayatımızda en az salon, mutfak ve yatak odası kadar dekorasyonuna ve atmosferine önem vermeye başladığımız banyolarda farklı dekorasyon fikirleri uygulayarak keyifli, stil sahibi ve dinlendirici yaşam alanları yaratabilirsiniz. Banyonuzu ister modern dekore edin, ister fransız stiliyle banyonuza nostalji katın, ister fas stiliyle mystik bir atmosfer yaratın ya da tamamen fresh bir görünüm kazandırın.
• Banyonuza sanat katın: Tablolar ve şık çerçeveli fotoğrafları sadece salonunuzda sergilemek yerine banyonuzda da değerlendirebilirsiniz. Banyo duvarlarınza biraz renk ve hareket katmak ve odak noktası yaratmak için duvar sanatını banyonlarınıza da taşıyın!

• Farklı aydınlatma çözümleri deneyin: Banyonuzun aydınlatmasında basit beyaz duvar aplikleri yerine mumlar, fenerler ve antika avizeler kullanmayı deneyin. Loş ve ışıltılı bir atmosfer banyonuzda dinlenmenize ve kendinizi yenilemenize yardımcı olacaktır.

• Pembe düşünün (Think pink) : Günün tüm stresini ve yorgunluğunu banyoda atanlardansanız pembe gözlüklerinizi takıp biraz pozitif düşünebilmeniz için dekorasyonda pembeyi deneyin.Feminen, eğlenceli ve pozitif renk pembe, doğru tonlarda, doğru renklerle ve ‘abartmadan’ kullanıldığında çok çarpıcı mekanlar yaratmaya yardımcı olabilir.Koyu pembe ve beyaz çizgili bir banyo duvarında gümüş renk bir ayna , beyaz ve gümüş renk mozaik detaylı bir banyoda pembe aksesuarlarla bu cazibeli rengin tüm canlılığını ve eğlencesini evlerinize taşıyabilirsiniz.

• Renklerle oynayın: Küçük banyolarda en ufak bir renk değişimi bile büyük bir etki yaratacaktır. Renkli fayanslar, banyolara özel duvar boyaları,duvar kağıtları ve farklı renklerde aksesuarlarla banyonuza kişilik ve hayat katabilirsiniz.

Fotoğraflar: Living Etc

2 comments:

  1. Şu tublara öldüm senelerdir hele gümüş olanları var bi görsen süperler

    ReplyDelete
  2. ben de metalik olanlarına bayılıyorum:) http://decotrends.blogspot.com/2010/03/banyonuzu-nasl-alrdnz.html daha önceki bir yazımda vardı gumus bir tub:)

    ReplyDelete