Thursday, 19 July 2012

Yaz geceleri icin aydınlatma fikirleri


Bütün kış beklediğimiz yaz hızla geçiyor ve Temmuz'u yarıladık bile. Uzun kış ayları için enerji depoladığımız bu günlerin ve gecelerini keyfini sonuna kadar çıkarmak lazım! Şehir hayatından ufak bir kaçışa imkan sağlayan balkon ve bahçelerimizi yaz gecelerine ve yemek davetlerine hazırlarken işe aydınlatmadan başlamak gerekir. Aydınlatma iç mekanda olduğu gibi dış mekanlarda da bütün atmosferi değiştirmeye yeterli olur. Klasik bir bahçe aydınlatması yerine kolayca uygulayabileceğiniz ve hem loş hem de davetkar bir ortam yaratmanızı sağlayacak aydınlatma önerilerini sizin için araştırdım:
*Dekorasyonda bu aralar sıkça karşımıza çıkan kuş kafeslerinden kendi aydınlatmanızı yaratabilirsiniz. Çıplak ampülleri veya küçük led ışıkları kuş kafesinin içine koyabilir, masanızda güzel bir centre piece olarak değerlendirebilirsiniz.
* Renkli japon fenerlerini iki ağaç arasına gereceğiniz bir halatın üzerine asabilirsiniz
*Cam kavanoz deyip geçmeyin, içine su ve yüzen mum koyarak aydınlatma olarak kullanabilirsiniz.
*Loş ve romantik bir atmosfer yaratmak için beyaz yılbaşı ağacı ışıklarınızı gün yüzüne çıkarın ve ağaç dallarına ya da balkon korkuluklarına dolayın.          

1 comment:

  1. Değerli blog kullanıcısı sitenizdeki paylaşımlarınızı ve makalelerinizi ekibimiz olarak çok beğenildi Halı yıkama firması olarak bu paylaşımlarınızın devamını bekliyoruz. Size tüm blog hayatınızda başarılar diler teşekkür ederiz...

    ReplyDelete