Thursday, 30 August 2012

Evlerin Neon ışıklarla dile gelme zamanı!


  
 Neon ışık denince kuşkusuz ilk akla gelen manzara Times Square’in göz alıcı neon reklam panolarıdır. Dünyanın dev markalarının ve kapalı gişe oynayan Broadway Show’larının göz kamaştırıcı devasa neon ışıklı reklam panolarının arasında ne tarafa bakacağınızı şaşırırsınız!
1920’lerden 50lere kadar çok popüler olan ve genelde reklam tabelalarında kullanılan neon ışıklar günümüzün popüler dekorasyon stillerinden ‘pop’ la hayatımıza geri dönüş yaptı. Pop stilde dekore edilen evlere göz alıcı sarılar, parlak maviler, çarpıcı pembeler, neon yeşiller hakimdir. Bu eğlenceli stilde 70’lerin sokak modasında kullanılan desenler günümüz tasarımlarıyla buluşarak neon renklere bürünüyor. Sürrealist tasarımlar, parlak cilalar, yoğun grafik ve tipografi kullanımı, retro desenler, flüoresan renkler ve sıra dışı detayların ön planda olduğu pop dekorasyon stiliyle evinize eğlence katabilirsiniz.
Son yılların ev dekorasyon trendlerinden biri de Textorating, yani kelimeler ve harflerle evinizi dekore etmek! Büyük boyutlarda harflerle ya da neon ışıklarla kelimeler yaratmak ve evinizi konuşturmak için tek yapmanız gereken size ilham veren yazıları seçmek ve Galata ya da Karaköy yollarına düşmek!
Hem dekoratif bir aydınlatma çözümü arayışındaysanız, hem de sizi yansıtan kişiselleştirilmiş neon yazılarla duvarlarınız dile getirmek istiyorsanız neon ışıkları mutlaka denemelisiniz. Merdiven arasında, evin girişinde, yatak odasında, mutfakta, salonda ya da çocuk odalarında neon yazılar kullanabilirsiniz.
Amerikan pop kültürünün vazgeçilmezlerinden olan vintage görünümlü neon tabelalardan satın alabilir ya da ister tek bir harf, ister ilham veren bir yazı, belki de en sevdiğiniz şarkının nakaratıyla  evinize eğlence katabilirsiniz.
Yatak odanızda  Shhh, Goodnight, Silence, dream on gibi yazıları tercih edebilir, mutfağınızda retro görünümlü neon Cafe ya da Bar tabelaları kullanabilirsiniz.
Adresler:
Artı Reklam Yüksek Kaldırım Cad. No: 38/A Karaköy / İSTANBUL Telefon: 0212 293 99 26
Eren Neon İlk Belediye Caddesi 31/4 Tünel-Beyoğlu/İSTANBUL Tel  : 0212 293 58 93
Bombar Led Teknolojileri: Kocatepe Mah. Abdülhak Hamit Cad. No:66 Talimhane Beyoğlu
DRM Neon: Kurbağalıdere cad. Andelip Esat sok. No:24 Hasanpaşa / Kadıköy / İSTANBUL Telefon : 0216 338 51 15 

3 comments:

 1. drm neon olarak neon aydınlatma ile ilgili hertürlü sorunlarınızın çözümüne katkı sağlarız.
  www.drmneon.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

  ReplyDelete
 2. Ne guzel bi blogmus:) evim dergisine tesekkuru borc bildim artik;)

  ReplyDelete
 3. :)))begendiginize cok sevindim:)

  ReplyDelete