Sunday, 17 June 2012

Açık havada sinema keyfi başkadır!


Yaz gecelerinin kuşkusuz en keyifli programlarından biri açık hava sinemaları. Eski Amerikan filmlerinde olduğu gibi drive-in sinemalar ya da Avrupa’daki gibi parklarda açık hava sinema geceleri bizde pek yaygın olmasa da Cinecity Trio’da aylardır beklediğiniz bir filmi yıldızların altında seyretmek paha biçilmez! Eğer siz de benim gibi açık hava sineması sevenlerdenseniz bu keyfi bahçenize de taşıyabilirsiniz. Uygulaması kolay bir kaç dekorasyon fikriyle arkadaşlarınızı bir ‘outdoor movie night’ la şaşırtabilir, onlara yazın en keyifli akşamlarından birini yaşatabilirsiniz!

*Arka bahçenizde aydınlatmayı kontrol edebileceğiniz bir alan seçin. (komşunun ışıkları ya da sokak lambalarının olmadığı bir alan)
*Sinema ekipmanlarınızı hazırlayın: DVD player ya da laptopunuz, projektör, perde (ya da boş bir duvar) ve bir ses sistemine ihtiyacınız olacak.
*Yaza uygun ve tüm davetlilerinizin sevebileceği tarzda filmler seçin
*Rahat bir oturma düzeni oluşturun. Renkli piknik örtüleri, patchwork yorganlar, yer minderleri,mini şezlonglar ve armut minderler kullanabilirsiniz.
*Sinema gecenize katılan arkadaşlarınıza hazırladığınız esprili sinema biletlerinden verebilirsiniz. Renkli kartonların üzerine basit bir tasarımla koltuk numarası, filmin adı, gösterim günü ve saatini yazın.
*Sinema merdivenlerinde olduğu gibi karanlıkta davetlilerinize yol gösterecek tea light mumları cam kavanozların içine koyarak ışıl ışıl bir yol oluşturabilirsiniz.
*Dekorasyonda sinema teması için, Bun Design’da bulabileceğiniz klaketleri, eski film posterleri ve film rulolarını kullanabilirsiniz.
*Misafirlerinizin yan sehpa olarak kullanması için eski tahta kasaları değerlendirebilirsiniz.
*Ağaç gövdelerine beyaz yılbaşı ışıkları sararak ve dallara beyaz Japon fenerleri takarak  loş bir ortam yaratabilirsiniz.
*Bir açık büfe alanı hazırlayın: Mudo Concept’in retro görünümlü popcorn makinesi baş rolde olmak üzere bolca patlaşmış mısır bulundurun (sinemaya gittiğinizde boş popcorn külahları isteyebilir, kese kağıtları ya da renkli kağıtlardan kendi popcorn külahlarınızı da yapabilirsiniz). Atıştırmalık mini sandwichler,hotdog, sinema temalı renkli cup cakeler ve buzla dolu galvaniz saksılarda buz gibi bira stoklayın!
*Gecenin geç saatlerinde üşüyenler için renkli şallar hazırlamayı da unutmayın!


Bahçede sinema partisi düzenlemek için ziyaret edebileceğiniz adresler: Paşabahçe, Mudo Concept, Zara Home, Tchibo ve Tantitoni. Açık havada sinema için Acer’ın projektörlerini deneyebilir ve perde kiralayabilirsiniz. 
Fotoğraflar: Brandon Kidd Photography

No comments:

Post a Comment