Tuesday, 3 January 2012

Emirgan'da bohem bir çatı katıEvim dergisi Ocak sayısında 3 farklı yazım yayınlandı:) İlk kez gerçekleştirdiğim bir ev çekimi , ilk detaylı stil yazım ve eviniz için 2012 kararları. Emirgan'daki evin ilham veren dekorasyon hikayesinin bir bölümünü burdan da paylaşmak istedim, devamı Evim dergisinde:) Hepinize tekrar çok mutlu seneler:)

Emirgan’ın tepelerindeki bu çatı katı  bohem ruhunu çok iyi yansıtan, içeri adım attığınız an sizi evde hisseterecek sıcaklığa ve özenle seçilmiş her mobilya ve aksesuarıyla kendi karakterine sahip özel bir ev. Deneyimsel, eklektik, rahat, renkli ve kolayca şekil değiştirebilen bohem dekorasyon tarzıyla Emirgandaki bu stil sahibi eve hareket ve özgürlük katılmış.
Dönemleri, renkleri ve dokuları karıştırmaktan korkmayan ev sahibi, iç güdülerine güvenerek ve bir koleksiyoner gibi düşünerek evini kendi için anlamlı olan parçaları toplayarak dekore etmiş. Seyahatlarından topladığı ve her birinin farklı bir anısı olan obje ve aksesuarlar, özel üretim veya yaşanmışlık hissi veren vintage mobilyalar, retro resimler ve rahatlığın ön planda olduğu dekorasyon çözümleriyle bu ev umarım size de ilham verir…

Kapıda sizi karşılayan ‘HOME’ yazılı paspas ve evin hemen girişindeki renkli köşe zaten attığınız ilk adımda evin sıcaklığını ve davetkarlığını gösteriyor. Girişteki renkli ve eğlenceli grafik resimleri ev sahibi Madrid’de bir galeriden almış. Alaçatı’nın butik dekorasyon mağazalarından alınan mozaik desenli renkli askılar anahtarları asmak için kullanılmış.
Gri-mavinin farklı tonlarında boyanmış salonda birden fazla yaşam ve keyif alanı yaratılmış.
Üzerinde farklı boylarda beyaz mumlar ve kenarı desenli cam parçalarıyla kaplı şık bir ayna, şömineyi daha da ön plana çıkarmış. Spot ışıklarla aydınlatılan loş salonda baş rollerde Muuto’dan alınan sarı renkli tasarım bir lamba var. Fonksiyonellikten çok rahatlığın ön planda olduğu bu sıcak salon için Mudo Concept’ten füme rengi geniş bir kanepe ve hem duvarlar hem de koltuğun rengini kıran gül kurusu bir halı seçilmiş. Halı Galata’da Lüleci Hendek Sokak’taki HiÇ – Contemporary Crafts’ten alınmış. Kanepenin üzerindeki espirili ve renkli yastıklar ev sahibinin seyahatlarinden alınmış, Enjoy Your Life yani ‘hayatın tadını çıkar’ yazılı mavi yastık ev sahibinin mottosu aynı zamanda! Kanepe ve duvar arasına monte edilen ahşap yüzey, üzerinde seyahat anıları, tasarım kitapları ve küçük tabloların durduğu bir raf olarak kullanılıyor. Üzeri kumaş kaplı ferforje orta sehpa Cumba’dan alınmış ve kumaşla kaplanmış. Bu sehpaya eşlik eden portatif beyaz yan- masa Pasabahçe’den ve üst tarafı tepsi olduğu için çokta pratik! Camın önünde duran vintage görünümlü deri bank Mudo Concept’ten. Salondaki bir diğer köşe ise pembe-beyaz okuma köşesi.

No comments:

Post a Comment